Hledáme vysoce motivovaného a detailně zaměřeného Kontrolora/Kontrolorku, kteří se připojí k našemu dynamickému finančnímu týmu. V této roli budete mít jedinečnou příležitost vést, provádět a dodávat finanční kontrolní aktivity v různých oblastech, včetně prodeje, personálního řízení a výroby. Vaše přínosy budou přímo ovlivňovat procesy strategického rozhodování a povedou k úspěchu naší organizace.

Jaká by byla Vaše náplň práce:

1. Finanční controlling:

  • Zajištění přesnosti a souladu ve všech finančních operacích výrobní společnosti
  • Vytváření a monitorování rozpočtů, předpovědí a plánů s důrazem na podporu strategických rozhodnutí
  • Analýza finančního výkonu a poskytování včasných zpráv vedení

2. Controlling prodeje:

  • Úzká spolupráce s týmem prodeje na analýze prodejního výkonu, cenové politiky a marží
  • Implementace klíčových ukazatelů výkonu (KPI) pro sledování a zlepšování efektivity prodeje
  • Příprava prodejních reportů a poskytování návrhů na optimalizaci prodejních strategií

3. Controlling výroby:

  • Využití hlubokých znalostí v oblasti kontroly výroby, k optimalizaci provozního výkonu
  • Implementace monitorovacích systémů výkonu, včetně měření celkové efektivity zařízení (OEE)
  • Navrhování vylepšení výrobních procesů a nákladové efektivity

4. Plánování a tvorba rozpočtů pro investice (CAPEX):

  • Zajištění procesu plánování a tvorby rozpočtů pro investice do majetku (CAPEX), včetně analýzy nákladů a přínosů a prezentace obchodních případů
  • Hodnocení investičních příležitostí na základě finančních ukazatelů

5. Controlling personálního řízení:

  • Úzká spolupráce s oddělením lidských zdrojů na analýze pracovní síly a mzdových údajů
  • Pomoc při tvorbě rozpočtů a předpovědí týkajících se lidských zdrojů
  • Poskytování zpráv a doporučení pro zvýšení produktivity a efektivity pracovní síly

6. Reporting a analýza:

  • Generování a prezentace podrobných finančních zpráv, včetně zpráv o personálním řízení, výrobě a prodeji
  • Provádění analýz finančních dat, zdůrazňování trendů, poznatků a oblastí pro zlepšení
  • Příprava nefinančních zpráv pro podporu rozhodování vedení

7. ERP systémy:

  • Používání ERP systémů, zejména Helios nebo SAP, pro zajištění controllingu a správy dat

8. Komunikace a spolupráce:

  • Spolupráce s týmy napříč funkcemi k získání relevantních finančních a nefinančních údajů
  • Komunikace finančních poznatků a doporučení zainteresovaným stranám

Jaké jsou naše požadavky na Vás:

  • VŠ, minimálně Bakalářský titul v oblasti finančnictví, účetnictví nebo příbuzném oboru
  • Minimálně 5 let zkušeností s finančním controllingem, tvorbou rozpočtů, předpovědí a reportingem, ideálně ve výrobním prostředí
  • Silné analytické dovednosti a schopnost pracovat s finančním modelováním a analýzou
  • Zkušenosti s nákladovým a investičním controllingem, ideálně v plastovém nebo biodegradovatelném průmyslu
  • Zkušenost s používání systémů Helios nebo jiného ERP systému
  • Znalost práce s Excellem, včetně pokročilých funkcí (pivotní tabulky, makra) a VBA programování
  • Vynikající komunikační a prezentační schopnosti pro srozumitou prezentaci komplexních finančních konceptů
  • Znalost angličtiny na komunikativní úrovni (slovem i písmem)
  • Motivovaný a detailně zaměřený jedinec s vizí účasti na strategických rozhodnutích společnosti

A co Vám za Vaší práci v naší společnosti nabídneme:

  • Práci na hlavní pracovní poměr
  • Služební notebook a mobil
  • Občerstvení na pracovišti je samozřejmostí
  • Multisport kartu
  • Mzda 55.000,-Kč – 72.000,-Kč + výkonnostní bonus
  • Stravenkový paušál
  • Příjemný kolektiv
  • Klíčovou roli v inovativní společnosti, která má pozitivní dopad na životní prostředí
  • Příležitost ovlivnit finanční strategii a rozhodování společnosti
  • Účast na zlepšování procesů a výkonnosti v oblasti financí a výroby

Pokud máte silné analytické schopnosti a zkušenosti s finančním controllingem výrobního prostředí, hledáme právě vás! Připojte se k nám a pomozte nám posunout naší společnost vpřed.

Typ úvazku: HPP
Lokalita: U Uranie 954/18 Praha 7 - Holešovice

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx
Instant SSL